Разложите на множители многочлен 4 а в кв + 6ax-15xb-10ab

+4
Ответы (2)
  1. 2 января, 08:49
    0
    2 а (2 а-5 в) + 3 х (2 а-5 в) = (2 а-5 в) (2 а+3 х)
  2. 2 января, 09:20
    0
    4 а^2+6 ах-15 хв-10 ав=2 а (2 а+3 х) - 5 в (3 х+2 а) = 2 а-5 в