Разложите на многочлен 4a^2+6ax-15xb-10ab

+3
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 15:28
    0
    4a^2+6ax-15xb-10ab = = 4 а^2 - 10 ab + (6ax-15xb) = 2a (2a-5b) + 3x (2a-5b) = (2a+3x) (2a-5b)