Разложите на множители:

а) х^3+x^2-x-1

б) 16-4a+a^3-a^4

+3
Ответы (1)
  1. 20 октября, 09:34
    0
    а) x^3+x^2-x-1 = (x-1) (x+1) ^2

    б) 16-4a+a^3-a^4 = - (a-2) * (a+2) * (a^2-a+4) = (2-a) * (a+2) * (a^2-a+4)