Разложите на множетели многочлен x+y-x^3-y^3

+2
Ответы (2)
  1. 28 апреля, 01:22
    0
    х+у - (х³+у³) = (х-у) (1 - (х^2-xy+y^2)
  2. 28 апреля, 03:27
    0
    (x+y) - (x^3+y^3) = (x+y) - (x+y) (x^2-xy+y^2) = (x+y) (1-x^2+xy-y^2)