разложите на множители:

a^4+ax^3-a^3x-x^4

+4
Ответы (1)
  1. 9 марта, 04:28
    0
    a⁴+ax³-a³x-x⁴=a (a³+x³) - x (a³+x³) = (a-x) (a³+x³)