Помогите решить

1) cos (2x-pi/4) sinx+cosxsin (2x - pi/4) = √2/2

2) sin (x/2-pi/3) = 1

+3
Ответы (1)
  1. 17 июня, 22:23
    0
    sin (2x-pi/4+x) = 2/2

    sin (3x-pi/4) = 2/2

    3x-pi/4 = (-1) * n p/4+pin

    x = (-1) * n pi/6+pin/3