разложите на множители:

а) 16-1/81 у^4

б) a+a^2-b-b^2

+1
Ответы (2)
  1. 11 февраля, 03:02
    0
    16-1/81*y^4 = (1296-1) / 81*y^4=1295y^4/81

    (a-b) (a+b) + (a-b) = (a-b) (a+b+1)
  2. 11 февраля, 05:02
    0
    Б) (a^2-b^2) + a-b = (a-b) (a+b+1)