разложите на множители двучлен: а) х^3-27 б) 8 а^3-125 в) 216-343 х^3 г) a^3 + 1:64

+5
Ответы (1)
  1. 21 октября, 02:46
    0
    а) х^3-27 = (x-3) ³

    б) 8 а^3-125 = (8a-5) ³

    в) 216-343 х^3 = (6-7x) ³

    г) a^3 + 1:64 = (a+1/4) ³