Разложите на множители: а) 7 (a-b) - x (a-b)

Б) 2x-4b+ax-2ab

Решите уравнение: 30+14 (3x-1) = 35x-26

+2
Ответы (2)
  1. 3 февраля, 22:10
    0
    а) 7 а-7 в-ха+хв

    б) х (а+2) - 2 в (2+а)

    30+14 (3 х-1) = 35 х-26

    20+52 х-14-35 х=-26

    17 х=-32

    х=-32:17

    х=-2
  2. 3 февраля, 22:22
    0
    а) (7-х) (a-b)

    б) х (а+2) - 2b (2+а)

    30+14 (3x-1) = 35x-26

    30+42 х-14=35 х-26

    7 х=-42

    х=-42:7

    х=-6

    Ответ:-6