Разложите на множители многочлен 2ax-ay-2bx + by

+5
Ответы (1)
  1. 16 сентября, 04:13
    0
    2ax-ay-2bx+by = (2ax-ay) + (-2bx+by) = (2ax-ay) - (2bx-by) = а (2 х-у) - b (2x-y) = (2x-y) (a-b)