1) ctg (-п/6) =

2) 1-cos (в квадрате) х/1-sin (в квадрате) x + tgxctgx =

+1
Ответы (1)
  1. 14 августа, 11:16
    0
    1) ctg (-п/6) = cos (-п/6) / sin (-п/6) = √3/2 / - 1/2=-√3

    (-п/6) = - 30 град

    2) 1-cos^2 х/1-sin^2 x + tgx*ctgx = sin^2 x / cos^2 х + tgx*1/tgx=tg^2x + 1=1/cos^2x

    tgx; ctgx - обратные функции