Разложите на множители:

6ax-15x+16a-40

+5
Ответы (2)
  1. 17 июля, 00:23
    0
    6ax-15x+16a-40 = (6ax+16a) - (15x+40) = 2a (3x+8) - 5 (3x+8) = (3x+8) (2a-5)
  2. 17 июля, 00:48
    0
    6ax - 15x + 16a - 40 = (6ax - 15x) + (16a - 40) = 3 х (2 а - 5) + 8 (2 а - 5) =

    = (2 а - 5) (3 х + 8)