Решите уравнение: 8/х=3 х+2

+5
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 17:08
    0
    3x (в квадрате) + 2x-8=0

    D (дискриминант) = b (в квадрате) - 4*a*c=100

    x1=-2

    x2=4/3