Разложите на множители многочлен:

в) b^2c^2+c^3-b^3-bc

г) a^3-3a^2+a-3

+5
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 02:47
    0
    1) b^2 (c^2 - b) + c (c^2 - b) = (c^2-b) * (b^2 + c)

    2) a^2 (a - 3) + (a-3) = (a - 3) * (a^2 + 1)