разложите на множители (1-х ^3) (х ^3 + 1)

+2
Ответы (2)
  1. 14 февраля, 13:20
    0
    (1-х^3) (х^3+1) = (1^3-x^3) (x^3+1^3) = (1-x) (1+x+x^2) (x+1) (x^2-x+x^2)
  2. 14 февраля, 15:22
    0
    = (1-x) (1+x+x^{2}) (x+1) (x^{2}-x+1)