Рознасць памиж найбольшым трохзначным ликам и задуманым у 5 разоу большая за рознасць памиж задуманым ликам и найбольшым двухзначным. Знайдице задуманы лик

+2
Ответы (1)
  1. 13 января, 06:44
    0
    (если я правильно понял условие)

    х - задуманное,

    найбольшым трохзначным ликам, т. е 999

    найбольшым двухзначным, т. е. 99

    999-х=5 (х-99)

    999-х=5 х-495

    5 х+х=495+999

    6 х=1494

    х=1494/6

    х=249

    ответ: 249