Упростите выражения:

(у+5) - (у-2)

4 (у-5) + 3 (у+7)

11 (а-9) + 8 (а-13)

7 (2 х-у-4) - 3 (5 х-3 у-9)

9 (2 р-4q-7) + 5 (7q-4p+13)

7 (2y-x) - ((5y-3x) - 4 (x+y))

+1
Ответы (1)
  1. 17 августа, 02:34
    0
    (у+5) - (у-2) = у+5-у+2=7

    4 (у-5) + 3 (у+7) = 4 у-20+3 у+21=7 у+1

    11 (а-9) + 8 (а-13) = 11 а-99+8 а-104=19 а-203

    7 (2 х-у-4) - 3 (5 х-3 у-9) = 14 х-7 у-28-15 х+9 у+27=-х+2 у-1

    9 (2 р-4q-7) + 5 (7q-4p+13) = 18 р-36q-63+35q-20p+65=-2p-q+2

    7 (2y-x) - ((5y-3x) - 4 (x+y)) = 14y-7x - (5y-3x-4x-4y) = 14y-7x-5y+3x+4x+4y=13y