Разложите на множители 3 х (а-2) - у (2-а)

+2
Ответы (1)
  1. 18 июля, 22:35
    0
    3x (a-2) - y (2-a) = 3x (a-2) + y (a-2) = (a-2) (3x+y).

    или

    3x (a-2) - y (2-a) = 3ax-6x-2y+ay.