Разложите на множители:

x^2+y^2+2xy - (x+y) ^3

+4
Ответы (1)
  1. 29 июня, 11:07
    0
    Х²+у²+2 ху - (х+у) ³ = (х+у) ² - (х+у) ³ = (х+у) ² (1-х-у)