Упростите выражение 2 sin в квадрате (Π/6-a) + 6-2 cos в квадрате (Π/6-a)

+2
Ответы (1)
  1. 11 мая, 15:28
    0
    2 (sin² (π/6-a) - cos² (π/6-a) + 6=-2cos (π/3-2a) + 6=

    =-2 (cosπ/3cos2a+sinπ/3sin2a) + 6=-2 (1/2*cos2a+√3/2sin2a) + 6=

    =-cos2a-√3sin2a+6