Sqrt (3x+1) + sqrt (x+8) = 1

+5
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 01:03
    0
    sqrt (3 х+1) + sqrt (х+8) = 1

    sqrt (3 х+1+х+8) = 1

    sqrt (4 х+9) = 1

    sqrt=1 / (4 х+9)