Sqrt (14-sqrt (132)) * (14+sqrt (132)) * (sqrt (3) - sqrt (11))

+4
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 23:09
    0
    (14-√132) (14+√132) (√3-√11) = (196 - 132) (√3-√11) = 64 (√3-√11) = 64√3 - 64√11