Решите уравнение:

а) 24 - (3 у + 1) (4 у - 5) = (11 - 6 у) (2 у - 7)

б) 9 х - х2 = 0

+5
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 07:19
    0
    а)

    24 - (3 у + 1) (4 у - 5) = (11 - 6 у) (2 у - 7)

    24 - (12y ²+4y-15y-5) = 22y-12y²-77+42y

    24-12y²+11y+5=-12y²+64y-77

    11y+29=64y-77

    64y-11y=29+77

    53y=106

    y=2

    б)

    9x-x²=0

    x (9-x) = 0

    x1=0

    x2=9