Разложите на множители 1) 27 - 8a^3

+3
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 23:45
    0
    27 = 3^3

    8 = 2^3

    (3) ^3 - (2a) ^3 = (3 - 2a) (3^2 + 3*2a+4a^2)