Упростить выражение:

(2 х+3 у) ^2 - (х+7 у) (4 х-у)

+2
Ответы (1)
  1. 31 мая, 19:59
    0
    4 х^2 + 2*2 х*3 у + 9 у^2 - (4 х^2 - ху + 27 ху - 7 у^2 = 4 х^2 + 12 ху + 9 у^2 - 4 х^2 + ху - 27 ху + 7 у^2 = - 14 ху + 16 у^2 = 2 у (-7 х + 8 у)