Разложите на множители х^4-6 х^2 у+9 у^2-16

+5
Ответы (1)
  1. 14 мая, 21:54
    0
    X⁴-6x²y+9y²-16 = (x⁴-6x²y+9y²) - 16 = (x²-3y) ²-16 = (x²-3y-4) (x²-3y+4)