Решить уравнение

Х-5/х+6-х+6/х-5=0

+4
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 11:40
    0
    (x-5) / (x+6) - (x+6) / (x-5) = 0

    ОДЗ: x≠-6 and x≠5

    Домножим обе части на (x+6) (x-5)

    (x-5) ² - (x+6) ² = 0

    (x-5-x-6) (x-5+x+6) = 0

    (-11) * (2x+1) = 0

    x=-0.5

    Ответ: - 0,5.