Решите 3 х-2 у = 7 и 2 х+2 у = 8

+2
Ответы (1)
  1. 29 июля, 05:37
    0
    3x+2y=8

    y=4x-7

    Потом:

    3x + 2 (4x - 7) = 8

    3x'+8x-14=8

    11x=8+14

    11x = 22

    x = 22:11

    х=2