3 (2x+y) - 4 (2y-x) если

x=0,2 y = - 2/5

(2/7-3/14y) - 4 (7/2x-3/8y) если

x=5/6 y=1

+4
Ответы (1)
  1. 3 января, 03:51
    0
    Ответ на 1:

    3 (2x+y) - 4 (2y-x) =

    6 х+3 у-8 у+4 х=

    10 х-5 у при х=0.2 у=-2/5

    10*0.2-5 * (-2/5) = 2+2=4