Разложите на множители многочлен a^3-2a^2+2a-4

+2
Ответы (2)
  1. 29 января, 11:58
    0
    = а^2 (а-2) + 2 (а-2) = (а-2) (а^2+2)
  2. 29 января, 12:48
    0
    (a^3-2a^2) + (2a-4) = 0

    a^2 (a-2) + 2 (a-2) = 0

    (a-2) (a^2+2) = 0

    a-2=0 или a^2+2=0

    a=2 a^2=-2

    нет решения

    Ответ: 2