Arccos (-2/2) - arcsin (-1)

+3
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 19:57
    0
    arccos (-2/2) - arcsin (-1) = arccos (-1) + arcsin (1) = П-0+П/2=П+П/2=3 П/2