Разложите на множители:

1) b²-16

2) 25a²-81y²

3) x²-6x+9

4) 4y³-y

+3
Ответы (2)
  1. 20 июля, 00:57
    0
    1. b²-16 = (b - 4) * (b+4)

    2. 25a²-81y² = (5a - 9y) * (5a + 9y)

    3. x²-6x+9 = (x - 3) ²

    4. 4y³-y = y (4y² - 1) = y (2y - 1) * (2y+1)
  2. 20 июля, 01:11
    0
    1) b2-16 = (b-4) (b+4)

    2) 25a2-81y2 = (5a-9y) (5a+9y)

    3) x2-6x+9 = (x-3) (x-3) = (x-3) 2

    4) 4y3-y=y (4y2-1) = y (2y-1) (2y+1)