Разложите на множители:

а^2-9 а+20

+5
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 04:15
    0
    А²-9 а+20=0

    а1+а2=9

    а1*а2=20 4+5=9 а1=4 а2=5 а²-9 а+20 = (а-4) (а-5)