Разложите на множители многочлен a^3+b^3-a^2b-ab^2

+4
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 19:43
    0
    a^3 + b^3 - a^2b - ab^2 = a^2 (a-b) - b^2 (a-b) = (a-b) (a^2-b^2) = (a-b) (a+b) (a-b) = (a+b) (a-b) ^2