Разложите на множители:

1) 25m^2 - (m+n) ^2

2) (x+4y) ^2 - 16x^2

3) 3a^2c - 27c^3

+2
Ответы (1)
  1. 8 августа, 02:59
    0
    1) (5m - (m+n)) (5m + (m+n)) = (4m-n) (6m+n)

    2) ((x+4y) - 4x) ((x+4y) + 4x) = (4y-3x) (5x+4y)

    3) 3c (a^2-9c^2) = 3c (a-3c) (a+3c)