Разложите на множители:

1) 3-x^2 2) 3+√3 3) x-40

+5
Ответы (1)
  1. 3 января, 16:00
    0
    1) 3-x² = (√3 - x) (√3 + x)

    2) 3+√3 = √3 (√3 + 1)

    3) x-40 = (√x - √40) (√x + √40) = (√x - 2√10) (√x + 2√10)