Решите графически уравнение 3+√x = x+1

+5
Ответы (1)
  1. 9 октября, 04:02
    0
    (3+x) ^2 = (x+1) ^2

    9+6x+x^2=x^2+2x+1

    x^2-x^2+6x-2x+9-1=0

    4x+8=0

    4x=-8

    x=-8:4

    x=-2