Разложите на множители х+у^2-1-y^2x

+5
Ответы (2)
  1. 16 февраля, 19:00
    0
    X+y^2-1-y^2x = = (х-1) - (у²х-у²) = (х-1) - у² (х-1) = (х-1) (1-у²) = (х-1) (1-у) (1+у)
  2. 16 февраля, 19:56
    0
    = (х-1) - (у²х-у²) = (х-1) - у² (х-1) = (х-1) (1-у²) = (х-1) (1-у) (1+у)