разложите на множители 5 а - mb+5b-ma

+2
Ответы (2)
  1. 21 ноября, 07:38
    0
    5 (a+b) - m (b+a) = (a+b) (5-m)
  2. 21 ноября, 07:40
    0
    (5 а-ma) + (5b-mb) = a (5-m) + b (5-m) = (5-m) (a+b)