Разложи на множители (t+8) ^3-0,027

+4
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 06:52
    0
    (t + 8) ^3 - (0,3) ^3 =

    = (t + 8 - 0,3) ((t + 8) ^2 + (t + 8) * 0,3 + 0,09)

    = (t + 7,7) (t^2 + 16t + 64 + 0,3t + 2,4 + 0,09) =

    = (t + 7,7) (t^2 + 16,3t + 66,49)