Система y=6x; 4x+y=150

+5
Ответы (1)
  1. 18 марта, 21:14
    0
    Y = 6x

    4x + y = 150

    4x + 6x = 150

    10x = 150

    X = 15

    Y = 6 * 15

    Y = 90

    Ответ (15; 90)