Решите уравнение: 14 (2-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

+4
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 14:38
    0
    28-42-5 у-20=6 у+10+5 у

    -5 у-6 у-5 у=10-28+42+20

    -16 у=44

    у=44: (-16)

    у=-2,75