Решите систему

-3 х+у=-7 и - 4 х+6 у=1

+5
Ответы (1)
  1. 31 августа, 21:45
    0
    {-3x+y=-7 / * (-6) ⇒18x-6y=42

    {-4x+6y=1

    прибавим

    14x=41

    x=41/14

    y=-7+3*41/14 = (-98+123) / 14-25/14

    (41/14; 25/14)