Разложите на множители:

1) b^2+7b+12

2) 2x^2-8x+1

3) x^4-7x^2-18

4) x^4+9x^2+18

5) x^4+4x^3+4x^2-9

6) y^8-y^4+4y^2-4

7) x^2+2x-y^2+4y-3

8) 8x^2-12x+2xy-y^2+4

+3
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 19:34
    0
    1) b^2+7*b+12 = (b+3) * (b+4)

    2) 2*x^2-8*x+1 = 2*x^2-8*x+1

    3) x^4-7*x^2-18 = (x-3) * (x+3) * (x^2+2)

    4) x^4+9*x^2+18 = (x^2+3) * (x^2+6)

    5) x^4+4*x^3+4*x^2-9 = (x-1) * (x+3) * (x^2+2*x+3)

    6) y^8-y^4+4*y^2-4 = (y-1) * (y+1) * (y^2+2) * (y^4-y^2+2)

    7) x^2+2*x-y^2+4*y-3 = - ((-3) - x+y) * ((-1) + x+y)

    8) 8*x^2-12*x+2*x*y-y^2+4 = - (2-4*x+y) * ((-2) + 2*x+y)