Разложите на множители:

3 х^3-2 x^2-3 х+2

+5
Ответы (2)
  1. 8 ноября, 11:10
    0
    = (3x^3 - 2x^2) - (3x - 2) = x^2 (3x - 2) - (3x - 2) = (3x - 2) (x^2 - 1) = (3x - 2) (x - 1) (x + 1)
  2. 8 ноября, 11:21
    0
    3 х (х^2-1) - 2 (х^2-1) = (х^2-1) (3 х-2)