Разложите на множители:

а) x^2 + 3x^4

б) 3a^2 - 27

в) 2x + 4 + x^2 + 2x

+4
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 02:34
    0
    A) = x² (1+3x²)

    б) = 3 (a²-9) = 3 (a-3) (a+3)

    в) = (2x+4) + (x²+2x) = 2 (x+2) + x (x+2) = (x+2) (2+x)