Разложите на множители двучлен

1) 0,64p⁵ - 0,36p³q²;

2) 144b⁴ - 81b²c⁴;

3) 1200a³b⁴c⁵ - 147ab²c;

+2
Ответы (1)
  1. 1 августа, 02:15
    0
    1) 0,64p⁵ - 0,36p³q²; =p^3 (0,64p^2-0,36q^2) = p^3 (0,8p-0,6q) (0,8p+0,6q)

    2) 144b⁴ - 81b²c⁴=b^2 (144b^2 - 81c^4) = b^2 (12b-9c^2) (12b+9c^2)

    3) 1200a³b⁴c⁵ - 147ab²c; 3ab^2c (400a^2b^2c^4-49) =; 3ab^2c (200abc^2-7) (200abc^2+7)