Разложите на множители многочлен:

5a+ab^2-a^2b-5b=

+3
Ответы (1)
  1. 28 января, 23:52
    0
    5a+ab²-a²b-5b = (5a-5b) + (ab²-a²b) = 5 * (a-b) + ab * (b-a) = 5 * (a-b) - ab * (a-b) = (5-ab) * (a-b)