Решите систему

4 х-у=-9

2 х+2 у=-2

+5
Ответы (2)
  1. 17 ноября, 14:01
    0
    4x-y=-9 8x-2y=-18 10x=-20

    2x+2y=-2 2x+2y=-2 + 2x+2y=-2

    x=-2

    y=1
  2. 17 ноября, 14:07
    0
    4 х-у=-9. |2 8 х-2 у=-18 2 х+2 у=-2. 2 х+2 у=-2 10 х=-20 х=-2 4*2-у=-9 - у=-17 у=17