Разложите на множители:

1) a^2-36b^2+a-6b

2) 25x^2-10xy+y2-9

+2
Ответы (2)
  1. 1 ноября, 07:27
    +1
    1) а^2-36b^2+a-6b=a (1+a) - 6b (6b-1)

    2) 25x^2-10xy+y2-9 = (2.5x^2) (y^2) - 9
  2. 1 ноября, 08:51
    0
    1) = (а - 6 в) (а+6 в) + (а - 6 в) = (а-6 в) (а+6 в+1) ... 2) = (5 х-у) ² - 3² = (5 х-у-3) (5 х-у+3)